Vecuma ierobežoto produktu piegāde

Mūsu valsts likumdošana nosaka produktu grupas, kuras atļauts iegādāties sasniedzot noteiktu vecumu. Wolt piegādā šādus produktus - alkoholiskos un enerģijas dzērienus. Tā kā Tu esi mūsu sadarbības partneris - sakaņā ar likumdošanu Tu nes atbildību par pasūtījuma piegādi un klienta vecuma atbilstības pārbaudi. Lūdzu, iepazīsties ar to, kā visu paveikt atbilstoši.

Saskaņā ar Latvijas likumdošanu alkoholisko dzērienus un enerģijas dzērienus var iegādāties personas, kas sasniegušas 18 gadu vecumu. Arī personai, kas veic šādu dzērienu piegādi ir jābūt sasniegušai 18 gadu slieksni. 

Piegādājot alkoholiskos vai enerģijas dzērienus pasūtījumā, Tev vienmēr jāpārliecinās, vai pasūtījumu saņem persona, kas tiešām veica pasūtījumu kā arī šīs personas vecuma atbilstība.

Vecuma apstiprināšanai der sekojoši personu apliecinoši dokumenti:

Pase

ID karte

Migrācijas departamenta izsnigta Uzturēšanās atļauja Latvijas Republikā

Vecuma apliecināšanai nav derīgi sekojoši dokumenti:

Autovadītāja apliecība

Studenta ID karte

Dzimšanas apliecība

Dokumentu kopijas

Ja dažādu apsvērumu dēļ Tu nevēlies piegādāt vecuma ierobežotos produktus - Tev ir iespēja atteikties, taču, lūdzu, ņem vērā, ka šādus produktus caur mūsu platformu tirgo daudzi restorāni, bāri un veikali. Atsakoties, Tu pārstāsi saņemt jebkuru pasūtījumu no šiem tirgotājiem - tas var ietekmēt Tavu kopējo pasūtījumu apjomu un peļņu, taču mēs respektējam jebkuru Tavu izvēli. Lai atteiktos - sazinies ar mums, rakstot, uz partnerslatvia@wolt.com 

Ja klients piegādes brīdī nevar apliecināt savu vecumu vai ir jaunāks par 18 gadiem - vecuma ierobežoto produktu piegāde nedrīkst notikt. Lūdzu, nekavējoties sazinies ar mūsu Suporta komandu. Klientam šadā situācijā jānodod tā pasūtījuma daļa, kas nesatur alkoholiskos vai enerģijas dzērienus. Dzērienus, lūdzu nogādā atpakaļ tirgotājam un par šo atgriezšanas piegādi Tu, protams, saņemsi atsevišķu samaksu.

Derīgo dokumentu piemēri

Lietotnes funkcija datu pārbaudei

Lai vieglāk ievērot pasūtījumus, kuru sastāvā ir vecuma ierobežotie produkti - Tavā partner lietotnē vienmēr būs pamanāma norāde par ID pārbaudes nepieciešamību.

Pirms piegādes pabeigšanas Tu redzēsi vēl vienu atgādinājumu aplikācijā par ID pārbaudes nepieciešamību. Šeit Tev būs jāapstiprina, ka esi tiešām pārliecinājies par klienta vecuma atbilstību šāda pasūtījuma saņemšanai; esi pārbaudījis klienta dokumentu, kas to apstiprina un tādējādi uzņemies atbildību, ka pasūtījums nogādāts sakaņā ar šādu produktu piegādes noteikumiem.

Ja Tev nav iespējas pārbaudīt klienta vecumu apliecinošus datus, aplikācijā jāizmanto taustiņš  ''I am unable to verify ID'' .

Situācijās, kad nevari pārliecināties un saņemt apstiprinājumu nepieciešamajai informācijai - noteikti sazinies ar mūsu Suporta komandu, lai saskaņotu nepieciešamo rīcību.